Pracownia cyfrowa RTG

Wykonywanie RTG zęba, jest kluczowe. Pozwala na szczegółową diagnostykę problemu a tym samym, na zastosowanie najbardziej odpowiednich metod leczenia. RTG w przychodni Denta Medica wykonywane jest nie tylko przez wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie, ale też przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki temu, obraz, który otrzymujemy po wykonaniu rtg, jest szczegółowy i bardzo dokładny, co ma ogromne znaczenie w kontekście dalszego leczenia.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem PAX – I 3D Smart Plus. To urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać m.in pantomografię z funkcją insight. Co więcej, urządzenie to pozwala za pomocą jednego skanu wykonać aż dwa badania. Pantogramy, które wykonujemy w naszej pracowni rtg, są złożone z wielu, niezwykle cienkich warstw tomograficznych. Zdjęcia i skany wykonywane za pomocą PAX – I 3D Smart plus, pozwalają na różnicowanie kanałów podniebiennych oraz policzkowych, co było niemożliwe w przypadku wcześniejszych modeli podobnych urządzeń.

Dzięki temu, że zdjęcia wykonywane za pomocą PAX – I 3D Smart Plus są wielowarstwowe, możliwe jest wychwycenie choćby najmniejszych zmian i tym samym, wykonanie niezwykle szczegółowej diagnostyki.

● W przychodni Denta Medica, wykonujemy także tomografię oraz CBCT. CBTC, to tomografia stożkowa, która wykonywana jest tylko i wyłącznie na podstawie wystawionego skierowania.

● Badanie CBTC ma także kluczowe znaczenie w szeroko pojmowanej implantologii oraz protetyce. Jest ono także pomocne w diagnozowaniu różnego rodzaju zmian nowotworowych w obrębie całej twarzy oraz szyi.

● Dzięki cbtc jesteśmy w stanie bardzo szybko wykonać skrupulatną diagnostykę takich schorzeń jak:

○ wady zgryzu,
○ zaawansowana próchnica,
○ różnego rodzaju schorzenia stawu skroniowo – żuchwowego,
○ stanów zapalnych zatok,
○ chorób przyzębia oraz ubytków kostnych, które pojawiają się w szczęce oraz żuchwie.

W naszej pracowni wykonujemy profesjonalne zdjęcia RTG z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Dysponujemy przede wszystkim urządzeniem PAX – I 3D Smart Plus. Za jego pomocą, możemy wykonać m.in pantomografię z funkcją insight. PAX – I 3D umożliwia nam przy pomocy jednego skanu wykonać aż dwa badania, co jest kluczowe w diagnostyce stomatologicznej.

W pracowni RTG przychodni Denta Medica wykonujemy m.in:
– zdjęcia wewnątrzustne – zarówno zdjęcie zębowe jak i punktowe. Tego rodzaju zdjęcia potocznie nazywane są także zdjęciami celowanymi. Wykonujemy je techniką kąta prostego, ponieważ jest to jedna z najdokładniejszych metod oraz wyróżnia ją maksymalny komfort pacjenta. Co więcej, ilość promieniowania emitowanego w czasie wykonywania tego rodzaju zdjęć jest minimalna.
– zdjęcia zewnątrzustne – zdjęcia pantomograficzne – wykonywane są stomatologii ogólnej, pozwalają na bardzo dokładne zlokalizowanie problemu. Zdjęcia pantomograficzne są także kluczowe w leczeniu ortodontycznym jak również i protetycznym czy przed wykonywaniem zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.
– cefalometryczne – pozwala ono na uwidocznienie tkanki miękkiej, zatok przynosowych oraz podniebienia twardego. Podobnie jak zdjęcie pantomograficzne, jest wykorzystywane w diagnostyce problemów związanych z protetyką, ortodoncją oraz implantologią.